بررسی تأثیر بازاریابی اینترنتی بر عملکرد آن لاین شرکت ها

تحقیق حاضر با عنوان از سری تحقیق های رشته مدیریت میباشد. این تحقیق در177صفحه با فرمت Word (قابل ویرایش) در مقطع کارشناسی ارشد نگارش شده است و همچنین این تحقیق آماده چاپ و پرینت جهت استفاده دانشجویان می باشد. ==========================================بررسی تأثیر بازاریابی اینترنتی بر عملکرد آن لاین شرکت ها|32011637|xln|بازاریابی اینترنتی,تجارت الکترونیک,مدیریت دانش ( KM),مدیریت زنجیره تأمین(SCM ),مدیریت روابط با مشتری(CRM),پایان نامه بررسی تأثیر بازاریابی اینترنتی بر عملکرد آن لاین شرکت ها,پروژه بررسی تأثیر بازاریابی اینترنتی بر عملکرد آن لاین شرکت ها
در این صفحه از وب سایت برتر با شما هستیم با بررسی تأثیر بازاریابی اینترنتی بر عملکرد آن لاین شرکت هاتحقیق حاضر با عنوان از سری تحقیق های رشته مدیریت
میباشد. این تحقیق در177صفحه با فرمت Word
(قابل ویرایش)
در مقطع کارشناسی ارشد نگارش شده است و همچنین این تحقیق
آماده چاپ و پرینت جهت
استفاده دانشجویان می باشد.

===================================================================================
تمامی
فایل های سیستم، توسط کاربران آن آپلود می شود. اگر در فایلی تخلفی مشاهده
کردید و یا مالک پروژه ای بودید که از وجود آن در سایت رضایت نداشتید با
ما تماس بگیرید، در اسرع وقت به گزارش شما رسیدگی می شود.
neginfile.ir@gmail.com
info@neginfile.ir

===================================================================================

قسمتهایی کوتاه از متن
چکیده:
پيشرفت و توسعه روزافزون فناوري اطلاعات و ارتباطات تاثيرات عميق و گسترده اي در فرايندهاي تجاري به وجود آورده و اينترنت به عنوان موثرترين بستر بازاريابي الكترونيكي با پوشش گسترده امكان رسيدن شركت ها به بازارهاي گوناگون را فراهم ساخته است. متأسفانه بسياري از شركت های ایرانی در زمينه چگونگي استفاده از روش هاي گوناگون بازاريابي الکترونيکي و تاثيرات آن بر عملکردشان از اطلاعات و آگاهی های لازم برخوردار نیستند.پژوهش حاضر در پی مطالعه تأثیر بازاریابی اینترنتی بر عملکرد تجاری شرکت هاست،در این زمینه سعی شده است تا تأثیر زیر سیستم های اطلاعاتی (مدیریت روابط با مشتری CRM،مدیریت زنجیره تأمین SCM،مدیریت دانش KM) بر بازاریابی اینترنتی مورد مطالعه قرار گیرد.روش تحقیق از نطر نوع تحقیق توصیفی و از نظر هدف کاربردی بوده، جامعه آماری پژوهش شامل 124 شرکت می باشد که دارای نشان اعتماد الکترونیکی از وزارت صنعت ،معدن و تجارت هستند که تعداد 93 شرکت از روش نمونه برداری غیر احتمالی در دسترس انتخاب گردید،ابزار سنجش در تحقیق حاضر پرسشنامه استاندارد بوده و جهت آزمون فرضیه ها از آزمون آماری مدلسازی معادلات ساختاری LISREL 8.53 استفاده شده است.نتایج تحقیق نشان میدهد که بازاریابی اینترنتی تأثیر مثبتی بر عملکرد تجارت الکترونیک داشته و زیر سیستم های اطلاعاتی مورد مطالعه نیز تأثیر مثبتی بر بازاریابی اینترنتی دارند.

واژگان کلیدی:بازاریابی اینترنتی،تجارت الکترونیک،مدیریت دانش ( KM)،مدیریت زنجیره تأمین(SCM )،مدیریت روابط با مشتری(CRM)
مقدمه
تغییر، تحول و نوآوری درابعاد مختلف زندگی همواره جزء جدایی ناپذیر نظام هستی بوده است. این نوآوری و پدیده های نوین تمام جنبه های زندگی بشر را تحت تاثیر قرار داده اند. دنیای کسب و کار و اقتصاد نیز جزئی از زندگی بشر میباشد و از موج نوآوری وتغییر در امان نمانده است. شاید به جرأت بتوان گفت زمینه های که بیشترین تاثیر پذیری را از تغییر و نوآوری داشته اند،در حوزه کسب و کار و اقتصاد قرار دارند.نوآوری و تغییر در سنجش کسب و کار از آن جهت حائز اهمیت است که سازمان ها به عنوان بنگاههای اقتصادی به لحاظ در اختیار داشتن نیروی کار، تأمین مواد اولیه و انجام فعالیت های تولیدی، چرخ های صنعت و خدمات را به گردش در می آورند. بنگاهها و شرکت های موجود در بخش های مختلف اقتصاد هر کشور و حتی در سطح جهانی برای کسب منابع محدود، حفظ و افزایش سهم بازار خود از نوآوری های جدید استفاده می کنند.
یکی از جدیدترین نوآوری ها در عرصه تجارت و کسب و کار، به کارگیری شبکه های کامپیوتری و بویژه اینترنت می باشد. در ابتدای بکارگیری کامپیوتر در فعالیت های اقتصادی و تجاری، هزینه های مربوط بسیار بالا بودند و مشکلات متعددی وجود داشت، لذا فقط شرکت های محدودی که از توان مالی مناسبی برخوردار بودند از این تکنولوژی استفاده می کردند. به مرور زمان و در نتیجه پیشرفت علوم رایانه، علاوه بر پیشرفت ها و اختراعات جدید در این حوزه، کاهش چشمگیر هزینه های بکارگیری این فن آوری از یک سو و مزایای متعدد ناشی از آن از سوی دیگر باعث شده که در حال حاضر به ندرت بتوان شرکتی را که از این فن آوری استفاده نکند پیدا کرد. ( دانشجو، ،1385،ص9 ).
در سال های اخیر در کشور ایران با چشم پوشی از کیفیت های خوب ، فعالیت های اینترنتی بسیاری دیده شده و بسیاری از کسب و کارهای ایرانی به این نتیجه رسیده اند که باید به سمت تجارت اینترنتی حرکت کنند. در ایران هم فروشگاههای اینترنتی توانسته اند بخشی از بازار فروش را توسعه دهند و به رقابت با دیگر فروشگاهها بپردازند.
این فروشگاههای اینترنتی به عنوان یکی از حلقه های نظام توزیع، نقش بارزی در کنترل قیمت ها و کاهش هزینه های توزیع بر قیمت نهایی دارند و توانسته اند با کنار زدن واسطه های زاید و تثبیت قیمت ها در مناطق مختلف شهری کالای مردم را با رعایت استاندارد و کیفیت و بسته بندی مناسب عرضه کنند(همتی،1392،ص2).پدید دار شدن مدل های تجاری وب فرصت های بی شماری برای شرکت ها به وجود آورده است.از آن جایی که مشتریان با حق انتخاب فروشگاه های غیر فیزیکی مختلف مثل سفارش های کاتالوگی،خرید تلفنی و خرید در خانه رو به رو هستند( چانگ، 2004 ) عمل جذب مشتریان برای یک شرکت الکترونیکی بسیار مشکل است. زیرا ابتدا باید مشتری را به خرید اینترنتی متقاعد کرد( تقی زاده، ،1389،ص2 ).برای این منظور باید استفاده از راهبردهای مناسب در بازاریابی اینترنتی و عوامل تاثیر گذار در آن مورد توجه قرار گیرد در این پژوهش سعی در آن است که نقش بازاریابی اینترنتی و تاثیر آن بر عملکرد آن لاین 124 فروشگاه اینترنتی مورد برسی قرار گیرد.بدین منظور مدیریت روابط با مشتری CRM)) ، مدیریت زنجیره تأمین (SCM) و مدیریت دانش ((KM به عنوان زیر سیستم های اطلاعاتی که بر بازاریابی اینترنتی تاثیر گذار است مورد مطالعه قرار می گیرند.
فهرست مطالب
1- کلیات تحقیق 2
1-1- مقدمه 3
1-2- بیان مسئله 4
1-3- اهمیت و ضرورت تحقیق 7
1-4- اهداف تحقیق 8
1-5- فرضیه های تحقیق 8
1-6- روش اجرای تحقیق: 8
1-7- متغیرهای پژوهش و تعریف نظری و عملیاتی آنها 9
1-7-1- تعریف عملیاتی متغیرها: 9
1-7-2- متغیر وابسته تحقیق: 9
1-7-3- متغیر های تعدیل گر: 10
1-7-4- متغیر های مستقل: 10
1.مدیریت روابط با مشتریان(CRM): 11
1-8- مدل مفهومی پژوهش 12
1-9- قلمرو تحقیق 12
2- مروری بر تحقیقات انجام شده 14
2-1- مدیریت ارتباط با مشتری(CRM) 15
2-1-1- تاریخچه مدیریت ارتباط با مشتری(CRM) 15
2-1-2- ضرورت مدیریت ارتباط با مشتری 15
2-1-3- دلایل حرکت سازمان ها به سوی مدیریت ارتباط با مشتری 16
2-1-4- تشریح ابعاد مختلف تعریفی و ویژگی های مدیریت ارتباط با مشتری 18
2-1-5- مزایای مدیریت ارتباط با مشتری 19
2-1-6- اهداف مدیریت ارتباط با مشتری 20
2-1-7- چشم انداز مدیریت ارتباط با مشتری 21
2-1-8- عناصر اصلی مدیریت ارتباط با مشتری 22
2-1-9- مراحل اجرای مدیریت ارتباط با مشتری 23
2-1-10- چالش های اجرایی مدیریت ارتباط با مشتری 25
2-1-11- روندهای ارتباط با مشتریان 26
2-1-12- بازاریابی مبتنی بر مدیریت ارتباطی با مشتری 28
2-1-13- انواع فن آوری مدیریت ارتباط با مشتری 31
2-1-14- خدمات مشتری و مدیریت ارتباط با مشتری عملیاتی 35
2-1-15- مدیریت ارتباط با مشتری تحلیلی 37
2-1-16- مدیریت ارتباط با با مشتری تعاملی 38
2-2- مدیریت دانش 39
2-2-1- داده:.............. 39
2-2-2- اطلاعات:.. 39
2-2-3- دانش:........... 39
2-2-4- عوامل مؤثر در توفیق دانش 40
2-2-5- هویت،دانش،اعتماد و روابط اجتماعی 41
2-2-6- تقسیم بندی دانش سازمان 41
2-2-7- اندازه گیری دارایی دانش 42
2-2-8- دانش و مدیریت استراتژیک 43
2-2-9- پیشینه مدیریت دانش 44
2-2-10- سیر تکاملی مدیریت دانش 44
2-2-11- تعاریف مدیریت دانش 45